Balkón pro fotografy a kosmopolitní večeře v Casa KO

casaKO_2

Při neustálých přesunech je pro nás velmi příjemné, když na nějakém ubytování můžeme strávit více nocí. Nemusíme totiž každý večer hned po vybalení opět pakovat. Ušetříme tím dost času, který lze strávit jinak. Na Vánoce jsem se rozhodl zarezervovat útulně vypadající penzion (bed&breakfast) Casa KO, kteří vlastní mladý francouzký pár Pauline a Raphael, a to hned na čtyři noci. Volba to byla skvělá z několika důvodů.

Výhled přímo z postele

Výhled přímo z postele

Předně jsem si tím splnil fotografický sen: přímo z balkónu našeho pokoje jsme měli fantastický výhled na vulkán Osorno. Mohl jsem tak ráno fotit východy slunce doslova v pyžamu. Probíhalo to asi tak, že jsem si na šestou nastavil budíka a pak jen po minutách kontroloval situaci. Když se bílá čepka vulkánu konečně rozsvítila do růžova od prvních paprsků ranního slunce, jen jsem udělal pár kroků a fotografoval přímo z balkónu. Podobná situace byla i večer při západu.

Osorno - při východu slunce

Osorno – při východu slunce

Osorno -pohled odpoledne

Osorno -pohled odpoledne

Západ slunce nad Osornem

Západ slunce nad Osornem

Normálně totiž s Pavlem pro západ slunce hledáme vhodnou lokaci předem a pak na západ čekáme někde v terénu. Na ubytování se pak vracíme velmi pozdě, klidně i před půlnocí. Díky výhledům z penzionu jsme si však mohli dopřát mnohem sociálnější trávení večerů.

společné večeře v Casa KO

společné večeře v Casa KO

Pauline a Rafael totiž vařili na půl devátou skvělé tříchodové večeře, u kterých se u jednoho stolu sešli všichni hosté jejich malého penzionu. U stolu nás většinou sedělo šest až deset. Po dezertu jsme většinou zůstávali a klábosili o všem možném, nejvíce o cestování. Postupně jsme se tu potkali s páry z Francie, Španělska, Tahiti, Velké Británie, USA, Austrálie, Německa a Rakouska. Povídání u společného stolu při večeřích patří mezi jedny z nejhezčích zážitků, které jsme nečkali. Bez výjimky jsou cestovatelé velepříjemní lidé, kteří mají co vyprávět. Pro další cestování je navíc velmi cenné, že už mnozí byli v oblastech, kam se teprve chystáme, takže jsme si nechali doporučit kam jet, čemu se vyhnout apod.

Každý večer nás čekalo výborné menu - vařeno většinou z domácích surovin

Každý večer nás čekalo výborné menu – vařeno většinou z domácích surovin

Ačkoli se právě nacházíme nějakých 3.000 km severněji ve vysokých horách, ještě mně čeká sepsat poslední zážitek z oblasti jezer, a to nás výšlap na kole pod Osorno.