Cesta do Provence

 

Procence Haut - hory u Castellane

region Provence Haut – hory u Castellane

Naši cestu na jih Francie jsme se rozhodli rozdělit na dva dny a přespat u Lago Como. Páteční první polovina cesty nám trvala skoro sedm hodin. K Lago Como jsme dorazili pozdě po půlnoci a ráno nás tak čekalo příjemné probuzení u nádherného jezera. Bohužel i druhý přesun z Itálie do Provence měl být ještě dlouhý, takže na výletování u jezera nebyl čas. Inu už předem jsme věděli, že si Lago Como jen tak letmo omrkneme, a snad sem ještě někdy dorazíme na více dnů.

Lago Como

Lago Como

 

Cesta z Itálie do Francie byla nečekaně zdlouhavá. Aby ne, když Italové a Francouzi vybírají peníze na dálnicích několikrát za sebou, čímž se opakovaně tvoří kolony. Pěkně unavení jsme dorazili v sobotu v půl šesté do našeho kempu poblíž městečka Castellane.

Provance Haute - hory u Castellane

Provance Haute – hory u Castellane

na kole u Lac Castillon

na kole u Lac Castillon
na kole u Lac Castillon

na kole u Lac Castillon

Ubytovali jsme se v malém dřeveném apartmánku, který je sice malý, ale celkem praktický. Ještě navečer jsme vyrazili rozcvičit nohy před těžkou etapou a vyjeli si k jezeru Lac de Castillon.

naše ubytování za pár pěnez

naše ubytování za pár pěnez

večerní pohoda s plzničkou (né úplně - Pavel po večerech i na dovolené cvaká reporty)

večerní pohoda s plzničkou (né úplně – Pavel po večerech i na dovolené cvaká reporty)

 

Krajina je to podle očekávání moc pěkná, dramatická hluboká údolí. Zítra nás čeká největší evropský kaňón Gorges de Verdon. Máme ujet 109km.