Dva turistické taháky ostrova Maui: klikatá cesta “road to Hana“ a pochod bambusovým lesem

Hawaii-Hana-4

Všechny turistické průvodce doporučují na ostrově Maui jet autem na východ do městečka Hana cestou zvanou „road to Hana“. Cesta vede tropickým lesem podél divokého pobřeží se spoustou zatáček, útesů, vodopádů, mostků a krásné vegetace. Na samotném východě ostrova pak kromě černých pláží s lávovým pískem je možné absolvovat menší túru zvanou Pipiwai trail.

Hawaii-Hana-3 Hawaii-Hana-2 Hawaii-Hana

Pipiwai trail jsme si dali den po výšlapu v sopečné krajině – a je skoro těžko uvěřit, že na stejném ostrově pár desítek kilometrů od sebe lze najít tak obrovský krajinný kontrast. Trasa se nachází na západní vnější – tedy návětrné – straně kráteru sopky Haleakala. Ačkoli je trasa narvaná turisty, my jsme si to užili – pochod bambusovým lesem je opravdu nevšední zážitek. Po trase je vidět hned několik vodopádů a horní byl opravdu vysoký a mohutný – celé dopoledne pršelo.

Hawaii-Hana-7 Hawaii-Hana-6 Hawaii-Hana-5

Pak jsme si dali u stánku výborný thajský oběd (aby ne, po několika nucených občerstvovačkách v McDonalds). Na západ slunce jsme zůstali v kempu, kde jsme měli stan jen pár metrů od divokých černých útesů.

Nikkor_200-500mm Hawaii-Hana-9 Hawaii-Hana-8

Závěrečný den na Maui nás pak čekal přesun na západ, který byl původně v plánu už druhý den, kvůli požáru nás tam však policie nepustila. Viděli jsme spoustu pláží a já dokonce podruhé vlezl do moře! A bavilo mě to, byly vlny, tak akorát velké, aby na nich šlo jezdit a zároveň z nich nešel strach. Moře a vlny tu jsou velmi často dost hrozivé – fakt jde strach jen z pohledu na příboj.

Nikkor_200-500mm-2

Putování po Maui jsme zakončili na známé pláži na jihu, odkud byl nádherný západ slunce. Havajská klasika. Večer se kupodivu nekonaly velké ohňostroje (4.7. je svátek nezávislosti a v amerických městech to pořádně duní), tak jsem dokonce podruhé fotil hvězdy – o tom další příspěvek, pokud náš pomalý internet dovolí…

V úterý pak letíme na největší ostrov Hawaii (Big Island – tedy „velký ostrov“) – jsme zvědaví, co nás čeká tady.