Pozdrav ze Stockholmu

Stockholm-5

Jsme opět na cestách, po krátké (i když intenzivní) dovolené ve Švýcarsku je to tentokrát Norsko. Původní plán byl následující: jet přes Dánsko a kousek jižního Švédska rovnou na jih Norska a odtud postupně s mnoha zastávkami postupně doputovat za severní polární kruh. Na poslední chvíli jsem však svůj čtrnáct dní piplaný plán překopal a kvůli počasí a i jiným důvodům jsme vyrazili rovnou za polární kruh. Nyní jsme na úplném severu Švédska, poblíž norských hranic, v národním parku Abisko. Poprvé vidíme hory, neb jinak to byla nekonečná placka, nekonečné lesy. První pozdrav a fotky jsou ale ze Stockholmu.

Více povídání o Stockholmu se můžete dočíst na blogu Elišky (ellwanderlust) – a právě Eliška nám připravila krásnou trasu, procházka tak na tři hodinky, většinou po členitém nábřeží, přes hlavní historické centrum na ostrově Gamlastan. Město se nám nad očekávání líbilo!

Stockholm-4 Stockholm-3 Stockholm-2 Stockholm Stockholm-10 Stockholm-9 Stockholm-8 Stockholm-7 Stockholm-6

Závěr našeho pobytu byl ve znamení hledání restaurace s televizí, kde by vysílali Wimbledon. V žádném sport-baru jsme se nechytali, tak jsme slevili aspoň na restauraci s dobrou wifi – trochu nás překvapilo, že ani to není standard, Když už jsme hledání chtěli nadobro vzdát, úplně náhodou jsme narazili na restauraci, kde Wimbledon dávali.

Takže den na jedničku. Dnes v sobotu jsme ujeli 1200km na sever, přejeli polární kruh, viděli spoustu sobů.

Teď si dám po dvou dnech sprchu a míříme pozorovat půnoční sluníčko.

Příští cíl jsou ostrovy Lofoty (Norsko). Pokud bude internet (já doufám, chci vidět v neděli finále (Wimbledonu), tak se ozveme.

P&V