Závěrečná pohoda na Oahu

Oahu-2

Po extra nabitém programu na předchozích třech ostrovech a po probdělé čtvrteční noci v nemocnici jsme se rozhodli, že tempo na Oahu zvolníme a nebudeme tolik lítat, fotit, chodit, vstávat apod. Výhodou pro nás bylo, že se nás opět ujal Radek, který to tu velmi dobře zná a ví kam kdy zajet. Oahu je nejvíce obydlené, nejvíce turistické – tak jsme ani neměli velká očekávání. Přesto – a nebo právě proto – nás tento ostrov docela nadchl.

Oahu-9 Oahu-8

Čím? Svými plážemi, krásnými horami, plantážemi ananasů a makadamových oříšků, nádhernými stromy, výborným jídlem. Vlastně by se to dalo říci o kterém kolik ostrovu – Oahu to nějak kombinuje do vyrovnaného mixu. Na rozdíl od ostatních ostrovů pro nás tady nebyl žádný magnet. Honolulu a Waikiki pláž to tedy nejsou (ačkoli pro většinu turistů asi ano).

Oahu-7 Oahu-6 Oahu-3 Oahu

Co jsme nakonec viděli oproti ostatním  ostrovům: želvy vylézající na pláž, žraloka kladivouna s vyhlídky nad mořem nedaleko veřejné pláže, a asi nejhezčí bílo-písčité pláže. Mě taky nadchlo skákání ve vlnách, největší měly přes dva metry a bylo to tak nahraně, abych neměl strach.

Oahu-11

Dnes jsme zabalili a zítra letíme do korejského Soulu. Havaji dáváme sbohem – bylo to intenzivní, bylo toho akorát!